تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

گل صداقت در رویش بهار

  سال‌ها پیش در چين باستان شاهزاده‌اي تصميم به ازدواج گرفت. با مرد خردمندي مشورت کرد و تصميم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختري سزاوار را انتخاب کند.

  وقتي پیرزن روستایی ماجرا را شنيد بشدت غمگين شد چون دختر او مخفيانه عاشق شاهزاده بود  دخترش گفت او هم به آن مهماني خواهد رفت. مادر گفت: تو شانسي نداري ، نه ثروتمندي و نه خيلي زيبا.

  دختر جواب داد: مي‌دانم هرگز مرا انتخاب نمي‌کند، اما فرصتي است که دست کم يک بار او را از نزديک ببينم.

   روز موعود فرا رسيد و شاهزاده به دختران گفت: به هر يک از شما دانه‌اي مي‌دهم ، کسي که بتواند در عرض شش ماه زيباترين گل را براي من بياورد، ملکه آينده چين مي‌شود.

  دختر روستایی هم دانه را گرفت و در گلداني کاشت.

  سه ماه گذشت و هيچ گلي سبز نشد، دختر با باغبانان بسياري صحبت کرد و راه گلکاري را به او آموختند، اما بي‌نتيجه بود، گلي نروييد.

  روز ملاقات فرا رسيد، دختر با گلدان خالي‌اش منتظر ماند و ديگر دختران هر کدام گل بسيار زيبايي به رنگها و شکل‌هاي مختلف در گلدان‌هاي خود داشتند.

  لحظه موعود فرا رسيد شاهزاده هر کدام از گلدان‌ها را با دقت بررسي کرد و در پايان اعلام کرد دختر روستایی همسر آينده او خواهد بود.

  همه اعتراض کردند که شاهزاده کسي را انتخاب کرده که در گلدانش هيچ گلي سبز نشده است. شاهزاده توضيح داد: اين دختر تنها کسي است که گلي را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسري امپراتور مي‌کند: گل صداقت ...

  همه دانه‌هايي که به شما دادم عقيم بودند، امکان نداشت گلي از آنها سبز شود....

  فطرت پاك انسان ایجاب می‌كند كه آدم سالم و متعادل، دل و زبانش یكسو و هماهنگ باشد، ظاهر و باطنش یكی باشد و آنچه را باور دارد بر زبان جاری كند. سال جدید فرصتی است که رفتار خوبمان را تقویت و رفتارهای معمولی‌مان را  متحول کنیم و با هم دعا کنیم که یا مقلب القلوب.... حول حالنا الی احسن الحال.

  سال نو بر همه هم میهنانمان مبارک باد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 28 اسفند 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : دختر ,شاهزاده ,دختران ,
  گل صداقت در رویش بهار

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149180
 • بازدید امروز :574878
 • بازدید داخلی :48322
 • کاربران حاضر :210
 • رباتهای جستجوگر:639
 • همه حاضرین :849

تگ های برتر